Кіно-вечір “Француженка з Поділля. Софія Левицька”.

           Сьогодні, традиційно в першу середу місяця, 4 серпня  2020р.  відбувся мистецький кіно-вечір “Француженка з Поділля. Софія Левицька”.
            Знайомство з цією художницею – це ще одна відкрита сторінка українського мистецтва – геніального і мало популяризованого.
            Нині ім’я Соні Левицької менш відоме, а на поч. ХХст. про неї не лише часто писали мистецтвознавчі газети як про художницю, графіка , а усі найкращі художні галереї Франції змагались за можливість експонувати та продавати її мистецькі твори.
Розумна, талановита , невибаглива у побуті, з власною життєвою трагедією, Софія Левицька стала дорогоцінною перли ною у культурному житті Парижа першої половини ХХ століття. Її творчість розквітла у декоративних композиціях, натхнення і теми сюжетів картин надавали численні поїздки Францією, тісні стосунки з елітою творців свого часу, чиї імена сьогодні шанують у цілому світі: Аполлінер, Анрі Матісс, Поль Валері…
           А любила вона Україну. І її мистецтво пропагувала у своїх роботах. Перед французами Левицька відкрила незнаний ними світ народної картини, розпису, іграшок. Самобутній графічний модерн Софії Левицької у Франції був тісно пов’язаний із традиціями українського народного мистецтва.
           «Вона була такою рідкістю на землі»-писав про неї Еміль Бернар.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *