“Чехи України”

   2жовтня в Художньому музеї Михайла Біласа відбулося відкриття виставки “Чехи України. Історія роду” за участю міського голови А.Кульчинського, консула Генерального консульства Чеської Республіки у Львові Владіміра Кадлеца, українсько-чеського товариства ім. Франтішка Ржегоржа.
Чудова чеська музика лунала у виконанні викладачів Трускавецької школи мистецтв ім. Р.Савицького Оксани Кіселичник, Ірини Маркович та Ігоря Нича. А хор українсько-чеського товариства подарував незабутні хвилини задоволення від чеських і українських пісень.
Виставка “Чехи України. Історія роду” дуже символічною, показує долю талановитих людей, які потрапляли у різні економічні та політичні обставини, робили, що вдавалося зробити, і намагалися не зраджувати своєї віри та переконань.
Чехи залишили по собі значний слід на українських землях. Неродюча волинська земля у них ставала родючою, чехи розвивали ремесла і приносили на нові для них землі кращі здобутки тогочасної науки і техніки.
Фото і документи на цій виставці є родинною історією Ярослава Карп’юка – українця, який пам’ятає своє чеське походження. Старший журналіст служби Моніторингу ВВС,
де Ярослав працює із 1998 року, сержант Збройних Сил України, де сержант Карп’юк прослужив із 2015 по 2018 рік, намагається пам’ятати про землю, на якій він живе, та про землю своїх предків.
 
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *