Про музей

   У 1992 році в Трускавці, мальовничому курортному містечку на  Прикарпатті, відкрився музей Народ­ного художника України Михайла Біласа (1924-2016) – це був перший в Україні прижиттєвий музей, – і став гідним визнанням і належним пошануванням мистець­кого здобутку всесвітньо відомого майстра. І знаменно, що функціо­нує він у місті,  звідки походить родовід великого митця,  і де М.Білас проживав до 2016р. . Цей храм мистецтва по праву вважають національ­ного гордістю нашої країни.

 В музеї експонуються текстильні роботи Михайла Біласа: гобелени, килими, верети, ліжники, вишивані сервети, доріжки, подушки, багатопланові сюжетні панно та аплікації, декоративні квіти . В 2007-2016рр. Михайло Білас створив нову колекцію робіт – це пастельний живопис. Текстильні роботи М.Біласа,  як яскраві барви в  палітрі українського художньо­го текстилю, демонструють бездоганний смак їх автора, досконале володіння кольором, високий професіоналізм, поєднання передового мистецького мислення і глибокої української народної традиції.

Крім постійно діючої виставки музей експонує роботи знаних і молодих художників, графіків, скульпторів, майстрів декоративно-ужиткового мистецтва тощо.

Художній музей М.Біласа розміщено в одному з найгарніших будинків Трускавця –  старовинній віллі під назвою “Гопляна”. Це  пам’ятка дерев’яної архітектури початку  ХХ ст.  і єдина зі збережених будівель зрубної конструкції. Вілла «Гопляна»  побудована без жодного цвяха за проектом українського архітектора Яна Семковіча в традиційних формах модерну з елементами карпатського різьбленого стилю. Вона розташована в центральній частині курорту і дотепер є окрасою міста.

  Плідним для музею був 2013 – поч. 2015 рр. Музейні фонди поповнилися новими подарованими роботами. Впродовж останнього часу оновилася основна експозиція музею, щомісяця в музеї створювалися та відкривалися різноманітні тематичні виставки,особливо, експонування великої збірної виставки за участю багатьох художників з різних міст Львівщини «Під рідним Шевченковим небом» (до 200 річчя Кобзаря). Відкривалися нові оригінальні виставки графіки та декоративно-ужиткового мистецтва.
Цікавим виявився музейний проект благодійного аукціону- продажу дитячих робіт та робіт трускавецьких художників спочатку на підтримку Трускавецької школи мистецтв, в часі згодом 3 аукціони – Української армії та придбання 3-х машин для наших воїнів АТО.
Впроваджуються в практику нові форми роботи з відвідувачами, особливо учнями та студентами. Тематичні екскурсії та ознайомлення глядачів з використанням аудіоматеріалів розраховані на широке коло шанувальників образотворчого мистецтва та фахівців. Проводилася і проводиться популяризація колекції музею шляхом публікації статей в періодичній пресі та на радіо, у наукових виданнях. Музей випустив новий буклет з роботами Михайла Біласа, представлення якого відбулося для різних категорій відвідувачів – як дорослих, так і дітей.
А презентацій книг та видавництв, проведення зустрічей і тематичних вечорів, музичні заходи з поетами, письменниками, митцями, політиками та просто цікавими людьми – ще один напрям роботи Художнього музею Трускавця, який відіграє важливу культурно-просвітницьку роботу в місті.

Так, як Трускавець є знаним містом-курортом, акцент в роботі музею зроблено на відвідувачів з різних куточків світу. Основні інформаційні тексти адаптовані різними мовами – українською, англійською, російською, польською, німецькою.